Odpovedať 
 
Hodnotenie témy:
  • 0 Hlasov - 0 Priemer
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farby v Grafe
04-11-2013, 20:59
Príspevok: #1
Farby v Grafe
Čaute,
chcel by som sa opýtať koľko farieb podporuje Matlab. Ja som našiel len 6 (červená, aqua, zelená, modrá, čierna a ružová ). Potom su take že modrá z x-kami, alebo trojuholníkmi, alebo kružkami. To mi vychádza že v jednom grafe môžem mať maximálne 9 rôznych označení funkcií. Ak by som ale nechcel mať čiari z x-kami alebo inými znakmi, alebo poprípade tých odlíšení farebných 10 (proste 10 funkcií v jednom grafe). Dá sa to?

A ďalšia otázka. Neviem si radi s tým, že mám v grafe 9 funkcií a jedna sa skladá z čiaškových funkcií tých 9 jednotlivých. Ako prikažem aby ju zvýraznilo?

plot(x,tag,'r-',x,tag01,'c-',x,tag03,'g-',x,tag05,'b-',x,tag07,'x-',x,tag09,'k-')

Ta ktorá je zvýraznená, ju chcem zvýrazniť.

Vopred dík za pomoc
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
04-15-2013, 18:52
Príspevok: #2
RE: Farby v Grafe
co toto:
http://www.mathworks.com/help/matlab/ref/colorspec.html
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
04-16-2013, 11:43
Príspevok: #3
RE: Farby v Grafe
(04-15-2013 18:52)Larry Napísal:  co toto:
http://www.mathworks.com/help/matlab/ref/colorspec.html

Dík, ale keď zoberiem v podtaz že predvolené pozadie grafu je biela, tak bielu nemôžem použiť, žltú mi nechcelo zobrať, teraz mi zobralo tak som ju nahradil "o" (čiara z krúžkami), ktorá pôsobí dosť rušivo, aj keď žlta je trochu svetlá. Inak ostatné farby tam už mám zakomponovane a navyše aj "x" (čiara z x-kami), čo nepôsobí až tak rušivo. Ale ďakujem pekne, že si sa snažil pomôcť.
Doriešil som to znížením počtu funkcií na max 9,kde prva a posledna funkcia majú rovnakú farbu ale pomaly sa ani nepretínajú takže graf je napriek tomu prehľadný.
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
Odpovedať 


Skok na fórum:




Kontakty | matlab.sk | Nahor | Na obsah | Odľahčený (archivačný) mód | RSS