Odpovedať 
 
Hodnotenie témy:
  • 0 Hlasov - 0 Priemer
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Načítání ze souboru
02-18-2013, 17:55 (Tento príspevok bol naposledy zmenený: 02-18-2013 17:58 od Koala.)
Príspevok: #1
Načítání ze souboru
Mám dva textové soubory, přičemž do prvního zapisuju na každý řádek vektor hodnot, do druhého názvy jednotlivých vektorů(aby seděli jednotlivé řádky). Potřebuju udělat funkci, která najde podle několika zadaných hodnot vektor, který tuto sekvenci obsahuje(to bych měl zvládnout), a vypíše název tohoto vektoru. Problém mám s načítáním jednotlivých vektorů do proměnných, potíž je v tom, že počet vektorů není pevně daný a i délka vektorů je různá. Nevíte prosím někdo jak ty vektory načíst? Zkoušel jsem funkci scanf, ale ta potřebuje mít v daném souboru matici a mít zadané i číselně rozměry této matice(které se můžou měnit). Děkuji za jakékoliv nápady.
edit: Vím, že by to šlo udělat tak, že bych vektory doplnil nulami na daný počet hodnot, ale to mi přijde dosti neefektivní, protože některé mohou být velmi krátké a některé zase velmi dlouhé. A pak ještě do dalšího souboru ukládat rozměry dané matice, ale myslím, že to je zbytečně složité řešení.
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
02-18-2013, 19:30
Príspevok: #2
RE: Načítání ze souboru
Skúsim radu len tak od pasu. Pozri si možnosť ukladať do štruktúry typu cell. Vie mať variabilný rozmer a dá sa indexovať.
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
02-27-2013, 00:39
Príspevok: #3
RE: Načítání ze souboru
Tak jsem to vyřešil ukládáním do standardního mat filu příkazem save a pak načtení load, akorát vektory musí mít stejnou délku, to je jediná nevýhoda. Řeším teď další problém, jak najít v takových vektorech určitou sekvenci, zkouším vzájemnou korelaci, ale někdy je vzájemná korelace vyšší u vektoru, který danou sekvenci neobsahuje, nějak si s tím nevím rady.. poradíte někdo?
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
Odpovedať 


Skok na fórum:




Kontakty | matlab.sk | Nahor | Na obsah | Odľahčený (archivačný) mód | RSS